לחץ כאן להירשם חינם למעדון
מועדפים אודות תמיכה תנאים צור קשר הצטרף
יוצאים לבלות ירוקת ירוק כתבות עסקים מקומים פרסם עצמך על הוד השרון דף בית
חפש ב
בוקר טוב אורח/ת


לארכיון ירוק לחץ כאן

זו תורה וזו שכרה
מאת: ירון אנקורי

ביום ראשון השבוע התקימה ב'בית האיכר' סעודה כיד המלך לעשרות מתושבי הוד השרון, שבאו לחגוג את סיום לימודי הש"ס שנמשכו 7 שנים ברחבי הארץ והעולם


ביום שלישי בשבוע שעבר הסתיים המחזור ה-  11 של לימוד התלמוד הבבלי ברחבי הארץ והעולם, שנמשך 7 שנים.

מיד למחרת התחיל המחזור ה12-  בבית הכנסת המרכזי בכיכר מגדיאל, על ידי מגיד השיעור הרב התלמיד הגאון הרב יצחק ביר.

ביום ראשון השבוע צויין סיום לימוד הש"ס בארוחה חגיגית שהתקיימה בבית האיכר. עשרות מתושבי העיר, דתיים ושומרי מסורת כאחד, התקבצו יחד לחלוק כבוד ללומדי הדף היומי בהוד השרון.

באירוע זה השתתפו גם רבנים גדולים שבאו לחלוק כבוד ללומדי הדף היומי בעירנו. בין הבולטים היה הרב יעקב גלינסקי מבני ברק, אחד הדרשנים הגדולים בימינו, הרב יצחק פרץ-  רבה הראשי של רעננה, הרב הראשי של רמת השרון הרב יעקב אדלשטיין, ואפילו הרב יששכר דב ביגל סגן ראש עיריית בני בני ברק.

כאן המקום לציין כי לימוד הדף היומי בהוד השרון מתקיים הודות לעזרתו הנדיבה של איתן מדרי בעל 'קייטרינג רוזמרין' מהישוב אלעד שגם תרם את הסעודה.

תמיכה חשובה מתקבלת באופן קבוע גם מעמותת "הקדש תלמוד תורה מגדיאל", בראשותו של רבה הראשי של מגדיאל, הרב בצלאל חזקיהו מעייני.

הרב מעייני שהתרגש מאוד באירוע אמר: "היה ערב מיוחד ונדיר. אירוע כזה מתרחש פעם בשבע שנים ובעירנו זאת הפעם הראשונה. המיוחד היה שציבור גדול משתתף בשמחת לימוד התורה. אירוע כזה הוא מן המאפיינים את התמצית שהולכת ומתעצמת ומתחזקת בהוד השרון שמבטאת את הציבור בהוד השרון שרוצה יותר ויותר לשמוע שיעורי תורה".

הילולת משה רבינו

בעקבות הקשיים הכלכליים החליטו בישיבת אור הנצח, על שמו של הרב מעייני ז"ל, אביו של הרב הגאון חזקיהו בצלאל מעייני-  רבה של מגדיאל, ליזום ערב התרמה ובו ינסו לגייס תרומות להצלת הישיבה מקריסה.

את ההתרמה יערכו ראשי הישיבה בהילולה לכבוד משה רבינו ביום רביעי ה' באדר ב' (16.3.05). ההילולה תתקיים בבית הכנסת של הרב חזקיהו בצלאל מעייני בכיכר מגדיאל.

כרטיס חינם לאומן

בישיבה הדפיסו כ-  500 כרטיסים. כל כרטיס יעלה 100 שקלים, שהם תרומה לישיבה. הכרטיס כולל ארוחה מלאה ודיסק של הזמר סיני בשווי 60 שקל. כמו כן, מבין כל הכרטיסים יוגרל כרטיס טיסה לקבר רבי נחמן מברסלב באומן.

בהילולת משה רבינו יופיעו הזמרים חיים ישראל ודקלון. עוד ישתתפו בערב זה הרבנים הגאונים הרב חזקיהו בצלאל מעייני שליט"א מוקיר ישיבת אור הנצח, הרב שלום הרוש-  ראש מוסדות "חוט של חסד" והרב שמעון טייכנר.

כרטיסים להילולת משה רבינו אפשר להשיג בטלפון 052:4600533   הוסף תגובה  
   שלח לחבר  
טרם התקבלו תגובות לכתבה זו

עיריית הוד השרון

תשלומי ארנונה

מועצות מקומיות

סרטים

הופעות והצגות

מסעדות

פנאי ובילוי

הרצאות וחוגים

הלוח הירוק

בנקים

מוקדי חרום

דואר

מוניות

השכלה וחינוך

דף הבית | על הוד השרון | פרסם עצמך | צור קשר | תנאים | אודות | תמיכה
Copyright © 2004 HoHa. All rights reserved