לחץ כאן להירשם חינם למעדון
מועדפים אודות תמיכה תנאים צור קשר הצטרף
יוצאים לבלות ירוקת ירוק כתבות עסקים מקומים פרסם עצמך על הוד השרון דף בית
חפש ב
בוקר טוב אורח/ת


לארכיון ירוק לחץ כאן

דרוש בדחיפות מנהל מחלקת ביטחון
מאת: אביהו רצאבי

לפני ימי הזיכרון ויום העצמאות, הודיע שוקי קופיטקו, מנהל מחלקת הביטחון של עיריית הוד השרון על התפטרותו. הנהלת העירייה מאשימה את קופיטקו, בחוסר אחריות כלפי הציבור. קופיטקו טוען, כי חוסר האחריות היא של מנהלת האגף ליזי אורון, שביצעה אחריו מעקבים ומנעה ממנו להיות ממוקד לקראת החגים הרגישים:שוקי קופיטקו, מנהל מחלקת הביטחון בעיריית הוד השרון, הודיע במפתיע בערב חג הפסח על התפטרותו מהתפקיד. בהנהלת העירייה כועסים מאוד על קופיטקו, בגלל העובדה שעזב את תפקידו במפתיע, בתקופה הרגישה ביותר מבחינת מחלקת הביטחון העירונית, תקופת חג הפסח, יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות. בהנהלת העירייה אמרו ל"ירוק", כי בעזיבתו הפתאומית גילה קופיטקו, חוסר אחריות לתפקיד ולמעשה הפקיר, כהגדרתם, את ביטחון התושבים בכך שהותיר את המחלקה מבולבלת וללא מנהיג. קפיטקו לעומתם, סבור, שמבחינתו עשה את הצעד הנכון ובזמן הנכון. לדבריו, מי שגילה חוסר אחריות לנעשה במחלקת הביטחון היא מנהלת אגף התפעול בעירייה ליזי אורון, שגרמה לכך שלא יוכל לתפקד כמו שצריך מבחינת ביטחון התושבים בימים הרגישים האלה. לטענתו, אורון מנהלת האגף, רודפת אותו, מבצעת מעקבים אחריו ומונעת ממנו לתפקד כאחראי על הביטחון בעיר. אורון דחתה את הדברים. כשנשאלה בנושא, היא השיבה כי היא מופתעת ממהלכו של קופיטקו וכי יש הרבה מאוד דברים שאפשר לומר לגבי תפקודו של מנהל מחלקת הביטחון, אולם היא מעדיפה שלא לדבר על כך עם "ירוק" ואת הדברים תמסור בצורה מסודרת למנכ"ל העירייה.

מעקבים או הלשנות

מבדיקה שערך "ירוק" מתברר, כי הקרע בין מנהלת אגף התפעול למנהל מחלקת הביטחון, נמשך זמן רב וכי עיקרו, שימוש פרטי ברכב הביטחון העירוני על ידי מנהל המחלקה קופיטקו.
בכיר בעירייה המעורב בעניין מסר ל"ירוק", כי בכמה מקרים הגיע לליזי אורון, מידע לפיו קופיטקו משתמש ברכב הביטחון העירוני לעיסוקיו הפרטיים, בזמן שהרכב אמור לשמש את אנשי הביטחון לסיורים בעיר.
לדברי אותו מקור, בכמה מקרים נראה קופיטקו נוסע עם רכב הביטחון העירוני במקומות שונים מחוץ לעיר, באחד המקרים אף נסע עם רכב הביטחון לסוף שבוע של מנהלי המחלקות במלון בחיפה. "למרות ההזהרות וההפצרות שיחדול מכך, העדיף קופיטקו להתעלם מההתראות והמשיך בשלו", אמרו.
קופיטקו, דוחה את הטענות. לדבריו, מי שגילה חוסר אחריות היא דווקא מנהלת האגף לתפעול, בכך שהיא מצרה את צעדיו, כלשונו, ומתערבת בעניינים הפנימיים של מחלקת הביטחון ולא מאפשרת לו לעשות שימוש מקצועי במחלקה. הוא ממשיך וטוען כי החליט להתפטר לאחר שלא נענו דרישותיו למלא את מצבת כוח האדם הנדרשת למחלקת הביטחון, למרות שקיבל הבטחה מפורשת לפני כשנה גם ממנהלת אגף התפעול וגם ממנכ"ל העירייה שבעיית כוח האדם תיפטר, אולם עד היום לדבריו דבר לא נעשה.
לאחר שהבין קופיטקו, שמישהו בעירייה דואג לפזר שמועות שונות ומשונות על רקע התפטרותו, הוא החליט להסביר בעצמו מה הניאו לבצע את המהלך.

קופיטקו פותח את הפה

"החלטתי להגיש את התפטרותי אך ורק מתוך אחריות כלפי ביטחון תושבי העיר ולא משום סיבה אחרת. לצערי, בתקופה האחרונה הייתי נתון למעקבים אחר כל צעד ושעל שעשיתי ולמרות זאת הבלגתי וביצעתי את עבודתי. השקעתי יום ולילה על חשבון משפחתי הפרטית ולרגע לא הסרתי אחריות מהמשימות המוטלות עלי ואף מעבר לכך. כל זאת, למרות המגבלות הרבות בהן הייתה נתונה המחלקה. איך אפשר לומר עלי שאני חסר אחריות, כשמצירים את צעדי וגורמים לי לא להיות ממוקד במאה אחוזים בתפקידי הרגיש. לקחתי החלטה מיידית על מנת לא לפגוע ברמת התפקוד שלי ושל מחלקת הביטחון. מי שהביא לירידה הדרמטית באחוזי פשיעת עבירות הרכוש בהוד השרון זה אני וראש העירייה אף דואג להזכיר ולשבח אותי על כך בכל הזדמנות. לא יכולתי להרשות לעצמי לא להיות ממוקד לחלוטין בתקופה הרגישה של הימים האלה. הודעתי על התפטרותי זמן סביר לפני פסח כדי שהעירייה תוכל להתארגן נכון לקראת אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות".
עוד מוסיף קופיטקו: "התערבותה של מנהלת אגף התפעול ליזי אורון בעבודתי אינה נובעת משיקולים מקצועיים. אין לה מושג בסיסי בביטחון ולא הייתי מוכן לתת לה להרוס את מחלקת הביטחון שהשיגה תוצאות בלתי רגילות. כשהבנתי שההתערבות החיצונית נובעת מתוך צרות עין וקנאות ושיקולים זרים, לא עמדה ברירה בפני. מקצועית, מחלקת הביטחון צריכה להיות כפופה ישירות למנכ"ל העירייה ולא לאגף התפעול שעיקר עיסוקו הוא חזות פני העיר, איסוף זבל, גינון ואיכות הסביבה".
כזכור, קופיטקו נבחר לתפקיד במכרז, לאחר שבעברו שימש קצין בדרגת רפ"ק במשטרת ישראל, בוגר המכללה לקצינים בכירים, בעל תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני במנהל עסקים.
בימים אלה מנהל את מחלקת הביטחון זכי מעברי, סגנו של שוקי קופיטקו, זאת עד לפרסום מכרז חדש לתפקיד מנהל מחלקת הביטחון. מהעירייה נמסר, כי כבר בימים אלה תמנה העירייה באופן זמני יועץ ביטחון חיצוני על מנת לעבור את החגים הרגישים הקרובים בשלום ובבטחה   הוסף תגובה  
   שלח לחבר  
טרם התקבלו תגובות לכתבה זו

עיריית הוד השרון

תשלומי ארנונה

מועצות מקומיות

סרטים

הופעות והצגות

מסעדות

פנאי ובילוי

הרצאות וחוגים

הלוח הירוק

בנקים

מוקדי חרום

דואר

מוניות

השכלה וחינוך

דף הבית | על הוד השרון | פרסם עצמך | צור קשר | תנאים | אודות | תמיכה
Copyright © 2004 HoHa. All rights reserved